Hírfolyam

    11:05
    Semmi sem garantálja, hogy valóban izgalmas és meglepetésekkel teli szezon várható az angol másodosztályban, de az biztos, hogy a nagyok most nem is olyan nagyok. A Premier League kiesői kevésbé tűnnek dominánsnak, míg a tavaly a feljutás közelébe kerülő csapatokat pénzügyi problémák nyomasztják, szóval akár újabb nevek is beleszólhatnak a feljutás kérdésébe.
    17:58
    Pep Guardiola legendás bon mot-ja szerint igazán mindig az kockáztat, aki semmit nem kockáztat. De vajon igaz ez a megállapítás a válogatott futballra is? És tényleg ez volt minden idők leggyengébb Eb-je? Egyáltalán: feltétlenül pragmatikus dolog az ultradefenzív, kockázatminimalizáló játékfelfogás?
    13:06
    Mire lesz elég Yamal ellen az angolok akadozó baloldali védekezése? Mire megy a spanyol emberezős presszing ellen az a Southgate, aki eddig hat a három ellen sem merte megkockáztatni a labdakihozatalokat? Lesz-e esélye kontrázni az angoloknak?
    11:03
    A világ, belevasbetonosodva a maga meseszintre egyszerűsített futballvilágképébe, nem vette ugyan észre, hogy a YouTube-fociforradalmár, aki a dühöngőben, edzésen vagy a poros udvaron, utcán az ellesett cseleket gyakorló gyerekek fantáziáját uralja, nem a hatalmasra fújt ellenpontok, Cristiano Ronaldo és Messi, hanem Neymar.
    20:51
    Anglia ugyan negyeddöntős, de ezen az Eb-n a legelső 30 percet leszámítva nem játszott jól. Sőt, nézhetetlen és kilátástalan játékot produkálva vergődik. Southgate-nek korábban is voltak kritikusai, de a csapata fejlődött, lehetett bízni abban, hogy most is megoldja a problémát. Ezúttal azonban mintha nem is akarná megoldani.
    12:52
    Egyrészt, persze, katarzis, másrészt mégiscsak érdekes figyelni, hogyan omlik le a realitásérzék utolsó selyemrétege is a karrierjüket a racionalitás fémpáncéljának sebezhetetlenségére építő emberek tömegeiről. Ne olvass közösségi médiát, ha a magyar válogatott játszik: ha veszít, így, ha nyer, úgy térítenek el a szavak a valóság talajáról! Persze, az adrenalin legális drog.
    14:43
    Nem kezdődött jól a várva várt németországi Európa-bajnokság Magyarország számára: a mieink viszonylag sima, 3-1-es vereséget szenvedtek Svájc csapatától. A magyar válogatott teljesítménye ráadásul csapatszinten és egyénileg is messze alulmúlta azt a szintet, amit az elmúlt években megszokhattunk. De mi nem működött pontosan? Taktikai elemzés.
    10:31
    Svájc ellen semmi egyéb nem történt, mint hogy a valóság illedelmesen bekopogott hozzánk, és figyelmeztetett: attól, mert rég nem találkoztunk, ő még bizony továbbra is a szomszédban lakik. Jó lesz vele rendezett viszonyt ápolni.
    20:06
    A Real Madrid nemrég bebiztosította története 36. spanyol bajnoki címét, néhány hét múlva pedig megnyerheti a tizenötödik BEK/BL-trófeáját. Több olyan meccs is volt a szezonban, ahol nem a Real számított esélyesnek, és nem is játszott feltétlenül jól, de nehéz helyzetben, nyomás alatt is képes volt nyerni. Ez az underdog-szerep azonban inkább tűnik választottnak, semmint arról legyen szó, hogy az ellenfél kényszeríti bele a madridiakat.
    10:49
    Phil Foden tehetségéhez sohasem fért kétség, sokáig mégsem tudott igazán meghatározó tagja lenni a Manchester Citynek. Idén azonban minden korábbinál több lehetőséget kap Pep Guardiolától, ez pedig a teljesítményére és a csapaton belüli szerepére is pozitív hatással van.
    12:06
    A franciák Párizsban 5-2-re legyőzték az angolokat, de a magyarokkal szemben 5-2-es összesítéssel kiestek az Eb negyeddöntőjében. A legjobb nyolc között hatvan éve, 1964. április 25-én rendezett francia–magyar találkozón (1-3) Albert Flórián és Tichy Lajos vezérletével úgy parádéztak honfitársaink – oh-la-la! –, hogy Henri Guerin francia szakvezető csak azt tudta ismételgetni: „Nem értem, nem értem."
    15:36
    A Bajnokok Ligája negyeddöntői ötcsillagos szórakozással kényeztették el a szurkolókat. Az UEFA elégedetten dőlhet hátra: csúcseseménye újfent bizonyította, hogy mennyivel erősebb a konkurenciánál. Arra persze az európai szövetség sem tud csodaszert kínálni, hogy a BL igazából a negyeddöntőre teljesedik ki, és arra sem, hogy az öreg kontinens legnagyobb bevételű klubjai továbbra is domináljanak.
    12:30
    Sokak meglepetésére esélye sem volt a Liverpoolnak az Atalanta elleni EL-negyeddöntő első meccsén – holott ez már távolról sem az a bergamói csapat, amelyik négy évvel ezelőtt kis híján a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé jutott. Hogyan változtatta meg Gasperini az olasz futballt? És mit kellett neki megváltoztatnia az Atalanta néhány évvel ezelőtti játékán? Miért nevezhető üzletileg is mintaklubnak a bergamói csapat? Elemzés.
    20:21
    Miért van az, hogy az MLS-ből érkezők csak ritkán válnak be a válogatottban? Jobb, rosszabb, vagy csak szimplán más stílusú az amerikai fociliga, mint az egyre inkább uniformizálódó európai topfutball? Számok, adatok és tények Sallói és Gazdag válogatott meghívójának nyomában.
Olvasói sztorik