24. Törökország
A török válogatott belovagolt Rómába, és rögtön elesett. A topligás pedigré mellett a sérók és szakállak is megvoltak, más nem nagyon. A legemlékezetesebb esemény: az Eb alatt Calhanoglu a Milanból az Interhez igazolt.
23. Észak-Macedónia
A barátságos hangulatú Eb egyik legszebb pillanata volt, amikor az Amszterdamban rendezett Hollandia–Észak-Macedónia meccs két percre félbeszakadt a lecserélt Goran Pandev ünneplése miatt. Az észak-macedónok szimpatikus focit játszottak, őszintén mentek előre, a 24 csapatos Eb az ilyen országok jelenléte és hozzáállása miatt jó ötlet.
22. Skócia
Gyerekkoromban sokszor drukkoltam a skótoknak, a sötétkék mez, a melankolikus lúzerség, valamint McStay, McCoist, McInally és McDonalds miatt. Gordon Durie, micsoda dallam! Az nem számít, hogy a csoportkörből még sehol, semmikor és sehogy sem jutottak tovább. Jegyezzük meg: nekik köszönhetjük a későbbi döntős angol válogatott legélvezetesebb meccsét az Eb-n, az angol–skót 0:0-t.
21. Lengyelország
Számomra értelmezhetetlen a lengyel válogatottat övező kultusz,
Sokat elmond a többiekről, hogy a lengyeleknek egy ilyen csatár birtokában is sikerült kikapniuk Szlovákiától, majd Svédországtól.
20. Magyarország
Sokféleképpen lehet dicsérni a magyar válogatott Eb-szereplését, a mentalitást, a futballistákat, Rossit. A portugálok ellen elbénáztuk a végét, a franciák ellen hősiesen küzdöttünk, a németek ellen pedig: az már igazi, komoly, minőségi futball volt, olyan, amit utoljára a Mezey György-féle válogatott tudott produkálni jobb napjain. A német–magyar az utóbbi harmincöt év legnagyobb futballélménye volt, kösz, srácok!
19. Szlovákia
Szomorú, hogy hiába a lengyelek bravúros legyőzése, a nézők emlékezetében a spanyolok elleni 0:5 marad meg inkább. Na meg szegény Dúbravka, aki a napfényes Sevillában (nyári átlaghőmérséklet: 35 fok) beröplabdázott egy öngólt a saját kapujába, elindítva csapatát a lejtőn. Jár neki a Moilanen-díj.