Hatvannégyben például két zakóval kezdett a Barca, kikapott a Las Palmastól (1-2) és az Atlético Madridtól (2-3) is. Ezt két sikerrel „kiegyenlítette”, de aztán a Levante – a brazil Wanderley Machado, valamint Serafín főszereplésével – 5-1-re eltángálta. Hét forduló után három győzelem és négy vereség volt a szomorú mérleg, a tizenkettedik fordulóban az Elchétől elszenvedett 0-2 után pedig hat győzelmet és hat vereséget rögzített a statisztika.
Ilyentájt, októberben ki is rúgták Cesar Rodríguez edzőt. Nem akárkit menesztettek. Ez a Cesar 1942 és 1955 között 351 tétmeccsen 232 gólt ért el a Barcelona együttesében (192-t a spanyol bajnokságban). Rekordját 2012 márciusában bizonyos Lionel Messi döntötte meg. A tréner utódja, Vicente Sasot sem tett csodát, a Barcelona a hatodik helyen zárta a La Liga évadát. Pedig három, 1964-es Európa-bajnok – Olivella, Fusté, Pereda (mindannyian szerepeltek a magyarok elleni 2-1-es madridi elődöntőben) –, valamint a paraguayi Cayetano Ré is a kerethez tartozott. Ezzel együtt
A Real Madrid közben kilencszer is. Úgyhogy nagyon is ünnepelték Barcelonában a kiegyenesedés bizonyítékát, az 1966-os Vásárvárosok Kupája-diadalt. Spanyol döntő volt, annak első meccsét – Zsolt István játékvezetése mellett, a Real Madridban is játszó brazil Canario góljával – a Zaragoza nyerte 1-0-ra a Nou Campban. A visszavágón idegenben 4-2-re győzött a Barca, Lluís Pujol mesterhármast ért el. Ez azért is feltűnést keltett, mert a Király Kupa 1965-ös negyeddöntőjében a Zaragoza 6-4-gyel ejtette ki a Barcelonát. Nem összesítésben. Ennyi volt az eredmény a La Romareda stadionban.
Ugye, milyen gyönyörűek a mostani mutatók?