„Exkluzív: a Manchester United megpróbálja kisiklatni a Tyrell Malacia-transzfert! Bár már megvolt a szóbeli egyezség az OL-lel, a Man United közbelépett, még az aláírás előtt. Tárgyalnak a Feyenoorddal – ezt holland források megerősítik. [Fontos] részlet: Malacia és Frenkie de Jong ügynökei ugyanazok.”
Excl: Manchester United are trying to hijack Tyrell Malacia deal! After full verbal agreement with OL, Man Utd jumped into it before it was signed. 🚨🇳🇱 #MUFC
Talks with Feyenoord to reach an agreement, Dutch sources confirm.
Detail: Malacia has same agents as Frenkie de Jong.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 28, 2022
Tessék, egy hétköznapi Fabrizio Romano-tweet, amelyet több mint 96 ezer szurkoló kedvelt, jó 14 ezer pedig tovább is küldött, illetve idézett. Három nappal – és a közben kitweetelt nagyjából száz információval – később Malacia esetében megjelent a „here we go”, a holland védőt Romano „eladta” a Manchester Unitednek.
Romano megkerülhetetlen átigazolási „orákulum”, aki saját brandet épített, szinte minden közösségi médiafelületen aktív, klubokkal működik együtt bejelentésekkor. Kis túlzással leírhatjuk azt is, hogy egy csapat újabban már csak akkor hiszi el a saját átigazolását, ha olvassa azt Romano Twitterén, a tweet végén az elhíresült „here we go” kifejezéssel. Őrület.
Azért őrület, mert az átigazolási pletykák tulajdonképpen pszeudoesemények. Történt valami a fenti esetben? Nem, ekkor (még) nincs véglegesített szerződés. Bizonyíthatók a leírtak? Megint csak: nem, de megbízunk Romano rutinjában, eddigi tevékenységében és kapcsolataiban, és ezért elhisszük. Adva van egy átigazolási értesülés – tényleges transzfertevékenység nélkül –, adott pár állítás, ezek ellenőrizhetetlenek, a nagyközönség és a sportmédia mégis nagykanállal eszi a tartalmat. Mert hogy Romano referenciapont a sportsajtónak is, olyannyira, hogy bejegyzéseiből rendre hír lesz a portálokon. De ugyanilyen státusban van kosárlabdában az NBA-guru Adrian „Woj” Wojnarowski és tanítvány-riválisa, Shams Charania.
Schlosser és a kék nyakkendő
Ez az a pont a cikkben, amikor kifújhatjuk a levegőt, majd magunk elé mormoghatjuk, hogy „régen minden jobb volt”. De nézzünk csak meg egy 1915 végi magyar transzfert! Történt ugyanis, hogy Schlosser Imre, az FTC gólzsákja, a kor legjobb magyar játékosa fogta magát, és átigazolt a Fradiból az MTK-ba, ami csak árnyalatnyival volt kisebb árulás annál, mint amikor Luís Figo Barcelonából a Real Madrid felé vette az irányt… Elsőként Az Ujság számolt be a Schlosser-transzfer lehetőségéről, olyan stílusban, ami ma is simán illene a Twitteren dühöngő pletykakeringőbe.