1965. szeptember 26.: A Svédország–NSZK vb-selejtezőn először játszott a válogatottban. Ez a csapat nyert 2-1-re Stockholmban: Tilkowski – Höttges, Schulz, Sieloff, Schnellinger – Beckenbauer, Grosser, Szymaniak – Brunnenmeier, Seeler, Krämer. Beckenbauer összesen 103 alkalommal szerepelt az NSZK együttesében.
1966. július 30.: A világbajnokság londoni döntőjében: Anglia–NSZK 4-2. Beckenbauer az angliai vb-n is középpályást játszott, remekül. A rendes játékidő után 2-2 volt az állás, majd a kétszer negyedórás hosszabbítás 11. percében Geoff Hurst lövése a felső lécről lepattant, és noha soha nem igazolódott be, hogy a labda benn volt, Gottfried Dienst svájci játékvezető – a Wembley nagy örömére – gólt ítélt. A csúcstalálkozót végül 4-2-re nyerték „a fair play hazájában” a torna során többszörösen megsegített angolok.
1967. május 31.: A Bayern München a KEK döntőjében 1-0-ra legyőzte a Glasgow Rangerst. A későbbi kultikus csapatból csak Sepp Maier, Beckenbauer és Gerd Müller szerepelt. A gólt Franz Roth szerezte a 109. percben.
1969. június 14.: A Bayern München duplázott: a Bundesliga történetében először nyerte el a bajnoki címet, majd a Német Kupa döntőjében 2-1-re legyőzte a Schalkét. A frankfurti Waldstadionban Gerd Müller szerezte a bajorok mindkét gólját. A gelsenkircheni Manfred Pohlschmidt volt az egyetlen, aki a sorozatban bevette Maier hálóját;
A Császár összesen négy-négy bajnoki elsőséget és német kupagyőzelmet számlált a Bayern Münchennel.
1970. június 17.: A világbajnokság elődöntőjében, minden idők legnagyobb mérkőzéseinek egyikén: Olaszország–NSZK 4-3. Kilencven perc elteltével 1-1 volt az állás. A harmadik helyért vívott találkozón a nyugatnémet válogatott 1-0-ra nyert Uruguay ellen, Beckenbauer második vb-érmét szerezte.
1972. június 18.: Az Európa-bajnokság brüsszeli döntőjében: NSZK–Szovjetunió 3-0. A végeredmény így festett: 1. NSZK, 2. Szovjetunió, 3. Belgium, 4. Magyarország. A nyugatnémet csapat összeállítása ez volt: Maier – Höttges, Beckenbauer, Schwarzenbeck, Breitner – Wimmer, Uli Hoeness, Netzer – Heynckes, Gerd Müller, Erwin Kremers. Négy évvel később az NSZK együttese Eb-ezüstérmet nyert, miután a csehszlovákokkal vívott belgrádi döntő 2-2-t követő „panenkás” tizenegyes-párbajban alulmaradt.