VVK, 1966, második forduló
Barcelona–Dundee United 1-2, 0-2. A skót csapat első európai kupameccsére oly kevés brit szurkoló utazott Barcelonába, hogy a The Courier című lap névvel és címmel közzé tette a Katalóniába ellátogató drukkerek néhány soros listáját. Ehhez képest a Dundee úgy is 2-0-ra vezetett, hogy Josip Horvat játékvezető, akinek a vezetékneve megegyezett nemzetiségével, megismételtette Seeman tizenegyesét. A skót másodszorra is a hálóba küldte a labdát, Fuste már hiába szépített. A visszavágón a Dundee esélyt sem adott ellenfelének (2-0), noha a Barcelona volt a Vásárvárosok Kupája védője, sőt az elődöntőben a londoni 0-2 után 5-0-ra lesimázta a Chelsea-t.
VVK, 1967, első forduló
Barcelona–FC Zürich 1-3, 1-0.
José Zaldúa hiába szerzett gólt Zürichben és Barcelonában is, a prímet a svájciak vitték, akik a visszavágón elővették a reteszt. Abban az évadban a Zürich a legjobb nyolcig, az FTC a döntőig jutott, és a csúcstalálkozón minimális összesítéssel (0-1, 0-0) maradt alul a Leeds Uniteddel szemben. Odáig kiejtette a román Argest, továbbá a Zaragozát, a Liverpoolt, a Bilbaót, a Bolognát, de kisebb felhajtás volt körülötte, mint amilyen hacacáré az Európa Ligában hat meccsen három pontot szerző jelenlegi zöld-fehér együttest kísérte.
KEK, 1971, második forduló
Barcelona–Steaua 0-1, 1-2. Viorel Nastase nevét nem sokan ismerték a kontinensen, ám a vörös-kékek megemlegették, mivel a román csatár két meccsen három gólt vágott be nekik. A szenzáció hasonlatos volt az 1986-os Barcelona–Steaua BEK-döntő duckadamos kimeneteléhez. A hetvenegyes kör a spanyol klubfutball fekete fordulójává vált, mert a Valencia, a Barcelona, az Atletico Madrid, a Real Madrid, a Celta Vigo és a Bilbao közül egy sem maradt állva az európai kupamezőnyben.
UEFA Kupa, 1972, első forduló
Barcelona–Porto 1-3, 0-1. A mozambiki Abel Miglietti és a 17-szeres brazil válogatott Flavio Minuano szétszedte a Barcelona védelmét. Az 1-4-es összesítés nyomán még a legjobb harminckettő közé sem sikerült bekerülni… A visszavágón 36 200 néző volt a Nou Campon, ám aznap a Csepel–Egyetértésen (1-1) alig nyolcszázan lézengtek a Népstadionban. Igaz, a ZTE–Szeged bajnokira (4-0) 20 ezren gyűltek egybe Egerszegen.
UEFA Kupa, 1980, második forduló
Barcelona–Köln 1-0, 0-4. Azután, hogy Quini góljával a Barcelona nyerni tudott Kölnben, mindenki továbbjutást várt a katalán csapattól. Ám a visszavágón a Schumacherrel, Cullmann-nal, Bonhoffal, Littbarskival, Dieter Müllerrel, valamint a svájci Botteronnal és az angol Woodcockkal felvonuló német együttes szétzúzta a Barcát.
A meccs másnapján a katalán klubvezetés menesztette Kubala László edzőt.
KEK, 1984, negyeddöntő
Barcelona–Manchester United 2-0, 0-3. Cesar Luis Menotti szakvezető Barcelonájában Diego Maradona volt a prímás és Bernd Schuster a másodhegedűs, de a visszavágón Bryan Robson huszonkét perc alatt kiegyenlítette csapata vendégként összeszedett hátrányát. Aztán Frank Stapleton megszerezte a harmadik brit gólt, a szurkolók pedig a vállukon vitték az öltözőbe a United játékosait. Bobby Charlton azt mondta az 58 504 nézőről: „Ritkán volt ennél zajosabb tömeg az Old Trafford stadionban.”
UEFA Kupa, 1987, negyeddöntő
Barcelona–Dundee United 0-1, 1-2. Már megint a Dundee… Pedig az első mérkőzésről a Glasgow Herald azt írta: „Majdnem belehaltunk az unalomba.” Aztán a barcelonai visszavágón Ramon Calderé „egyenlített”, ám az utolsó öt percben John Clark és Iain Ferguson is beköszönt Andoni Zubizarretának. A Dundee utóbb bejutott a döntőbe, de alulmaradt a Göteborggal szemben (0-1, 1-1). Az együttes a skót kupa döntőjében is szerepelt, ám azt a St. Mirren nyerte 1-0-ra Ian Ferguson góljával. Az Ian és Iain keresztnév között egy betű a differencia, de micsoda különbség!
BL, 1992, második forduló
Barcelona–CSZKA Moszkva 1-1, 2-3. A moszkvai döntetlen után a Nou Campon harminc perc alatt 2-0-s előnyt szerzett Johan Cruyff edző Zubizarreta – Goikoetxea, Ronald Koeman, Nadal (Julio Salinas) – Ferrer, Amor, Guardiola (Eusebio), Bakero, Beguiristain – Sztojcskov, Michael Laudrup összetételű Barcelonája. Ám a folytatásban cikáztak az oroszok, akiknek amúgy is nagy szériájuk volt: a Szpartak kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel búcsúztatta a Liverpoolt a KEK-ben, a Torpedo pedig dupla 0-0 után a tizenegyespárbajban ejtette ki a Manchester Unitedot.
BL, 1997, csoportkör
Barcelona–Dinamo Kijev 0-3, 0-4. Arra a kérdésre, hogy „mi lesz Barcelonában?”, Valerij Lobanovszkij a kijevi mérkőzés után azt válaszolta: „Természetesen nyerünk ott is.” S tényleg győztek, ráadásul nagyobb különbséggel, mint odahaza. Sevcsenko mesterhármast ért el, egyet Rebrov szerzett.
a Dinamo (11), az Eindhoven (9) és a Newcastle (7) mögött. Louis van Gaal a szégyen 0-7-es lapjait alighanem kitépte jellegzetes jegyzetfüzetéből.
BL, 2013, elődöntő
Barcelona–Bayern München 0-4, 0-3. Az összesítés megint 0-7… Előzőleg egyenes kieséses párbajban az 1987-es Dundee Unitedtől kapott ki mindkétszer a Barcelona, amelyről a Marca azt írta: „Atomjaira hullott szét.” Xavi, a mostani edző elismerte: „A németek mentálisan és fizikailag egyaránt fölénk nőttek.” A játékban is jócskán, hiszen a megrázó müncheni négyes után a Valdes – Daniel Alves, Piqué, Bartra (Montoya), Adriano Correia – Song, Xavi (Alexis Sanchez), Fabregas – Pedro, David Villa, Iniesta (Thiago Alcantara) összetételű Barca a Nou Campon sem találkozott a labdával. Új idők jöttek: a tiki-takát felváltotta a tiken-taken.
BL, 2017, negyeddöntő
Barcelona–Juventus 0-3, 0-0. Torinóban a huszonkettedik percben 2-0, az ötvenötödikben 3-0 volt a Juve javára, a Messi, Suarez, Neymar szuper trióval is csak asszisztáló Barcelona mozgott úgy, akár egy öreg hölgy. „A Barcelona elsüllyedt” – jelentette az El Pais. Az első két gólt szerző Paulo Dybaláról azt írták, hogy „másodszor is megszületett”, Massimiliano Allegri, az olasz csapat edzője pedig kijelentette: „Dybala valóban rendkívüli teljesítményt nyújtott, de egyetlen játékost kiemelni tiszteletlenség lenne a többiekkel szemben, hiszen mindannyian jól játszottak.” A másik oldalon meg valamennyien rosszul, a katalán együttes megint néma maradt, azaz sem itt, sem ott nem ért el gólt.
BL, 2018, negyeddöntő
Barcelona–AS Roma 4-1, 0-3. Az első meccsen aratott fölényes győzelem után szinte elképzelhetetlen volt, hogy a Barca kiesik. Mégis megtörtént a „lehetetlen”. Messi kétszer lőtt kapura, tizenkilencszer szerelték. A Marca drámaian értékelt: „Ez a Barcelona birodalmának bukása. A legrosszabb az egészben, hogy igazságos volt. Szerencsések a katalánok, amiért három góllal megúszták. A megszégyenítettek közül Suarez, Semedo, Umtiti és Jordi Alba turistaúton járt Rómában.” A La Gazzetta dello Sport így vont mérleget:
A Barcelona megsemmisült.
BL, 2019, elődöntő
Barcelona–Liverpool 3-0, 0-4. „Jobb, mint Isztambul!” – harsogta a Daily Mail a Milannal 2005-ben vívott BL-döntő fordulatára célozva. „A legnagyobb teljesítmény a Liverpool történetében” – lelkendezett a Daily Mirror. A Corriere dello Sport Rómára is emlékezett: „Ez olyasmi, ami évszázadonként egyszer történik meg. A Barcelonával viszont két egymást követő évadban megtörtént.” A Liverpool Origi és Wijnaldum duplájával fordított, Luis Suarez pedig nem kért kegyelmet: „El kell viselnünk a ránk zúduló szitokáradatot.”
BL, 2020, negyeddöntő
Barcelona–Bayern München 2-8. „Akár a cunami” – fogalmazott a Marca, amely nekiment Messinek: „A vereség, amit Johan Cruyff, Diego Maradona, Ronaldinho vagy Josep Guardiola soha nem szenvedett el. Mostantól fogva Messit mindig emlékeztetni fogják erre.” Thomas Müller azt mondta: „Brutálisabb, mint a Brazília–Németország 1-7.” Piqué teljesen kiborult: „Ennek a klubnak meg kell változnia. Senki sem nélkülözhetetlen, ha kell, elmegyek magam is.” A lisszaboni egymeccses párharc habkönnyű német vígjátékká szelídült, s az eredményre jellemző: amióta az első számú európai klubtornát BL-nek hívják, először szerzett nyolc gólt egy csapat az egyenes kieséses szakaszban. Magától értetődik: először is kapott.