A harmadik számú kupasorozat első kiírásának döntőjét az AS Roma és a Feyenoord vívhatta egymással. A római pirosmezek kispadjára a mostani évad elején ült le José Mourinho, aki ezzel több, mint egy évtized után tért vissza Olaszországba.
Mourinho ugyanakkor a kezdeti próbálkozás után a 4-2-3-1-ről átállt a három belső védős rendszerre. Az alkalmazott játékstílus ezután is a szokásos maradt: védekezésben csak annyira támadott le, támadásban pedig csak annyit futballozott a csapat, amennyire az ellenfél karaktere, a mérkőzés állása, vagy a körülmények azt szükségessé tették. A csapat kimért, alkalmazkodó stílusú játékába azért időnként színt vitt Mkhitaryan játékintelligenciája, Lorenzo Pellegrini irányítói készsége és kreativitása, vagy éppen Tammy Abraham gólérzékenysége.
Arne Slot szintén tavaly nyáron, az évad elején kezdte meg a munkát a Feyenoord vezetőedzőjeként. Ezt megelőzően már az AZ Alkmaar együttesénél is dolgozott, először John van den Brom segítőjeként, majd 2019 és 2020 között vezetőedzőjeként. Erik ten Haghoz hasonlóan a megújuló holland iskola egyik éltanulója lett, a támadásban és védekezésben is rendkívül kompakt csapatszerkezettel, a labdabirtoklásra épülő támadójátékkal és a labdaszerzés utáni azonnali visszatámadással. A játékoskeret minősége azonban az Ajaxhoz képest lényegesen gyengébb, így a hasonló játékstílust a Feyenoord némileg alacsonyabb technikai színvonalon és kötöttebb pozíciókkal próbálta megvalósítani, 4-2-3-1-es felállásban.