Foci sport24

Kifeküdtük, kiimádkoztuk, kiküzdöttük

Slavia–FTC 1-0, de összesítésben 2-1-gyel a Fradi jutott tovább a BL-selejtező harmadik körében. Így látta a mérkőzést Kiss Tibor Noé.

Leverkusen, Nice, Leicester, Rangers – többek között ezeket a csapatokat győzte le tavaly az Európa Ligában a legjobb nyolcig jutó Slavia Praha. Egy évvel korábban a Bajnokok Ligája csoportkörében a csehek nem kaptak ki Barcelonában (0-0) és Milánóban sem (1-1 az Inter ellen). Ezt a csapatot győzte le egy hete 2-0-ra a Ferencváros. Az a győzelem csodaszámba ment – de valami azt súgja, hogy a továbbjutás még nagyobb csoda lenne. Az idegenben lőtt gólok szabályának eltörlése nem a Fradinak kedvez…

ELSŐ FÉLIDŐ

1. perc: Indulunk.

3. perc: Blazic felszabadít, Botka elterül a földön, telnek az értékes másodpercek, marad a 2-0 ide.

5. perc: Blazic harmadszor tisztáz fejjel a tizenhatosunkon belül – ez mindent elmond eddig a meccsről. Uzuni is elterül, a közönség fütyül. Kicsit korán kezdjük a focigyilkolást.

7. perc: Cseh lövés, de fölé repül a labda. Hromada, no para.